שיטת הטיפול

מהי שיטת "שלוש תנועות בנפש"?

שיטת "שלוש תנועות בנפש" המבוססת על תורתו של הבעל שם טוב, משחררת את הנפש הכואבת מכבלים וחסימות ומציעה פתרונות לאיזון רגשי ושמחה.

השיטה משלבת פסיכותרפיה עם מגוון כלים טיפוליים המותאמים לכל אחד על פי צרכיו. בדרך מובנית ויצירתית, מובילה רינת את המטופלים למסע בנפש בו מזהים ומקבלים בברכה את הקושי כמנוף לריפוי וצמיחה. התהליך הטיפולי קצר וממוקד, המניב תוצאות מדהימות ומשנות חיים.

למי מתאימה השיטה?

השיטה מתאימה לנשים, זוגות, ילדים ונוער שאינם מוצאים מזור לכאבם. 

באילו מכאובים השיטה מטפלת?

בעיות תקשורת בין אישית, בעיות בזוגיות, חוסר ביטחון עצמי, מערכות יחסים במשפחה, בעיות חברתיות, פחדים, חרדות, כעס ועצבנות, עצבות, דיכאונות, דימוי עצמי שלילי, תלות רגשית, מחשבות שליליות, כפייתיות, אכילה רגשית, תחושת מחנק ועוד.

תהליך הטיפול – בן 11 מפגשים בממוצע:

בתחילת הדרך בתהליך אבחוני קצר, נחשף שורש הבעיה שלרוב שוכן בתת מודע. 

במהלך הטיפול מאמצים ומתרגלים כלים המסייעים לצאת מהסבך לדרך חדשה, ומקבלים זווית ראיה חדשה וחיובית על החיים, בוחרים בדרך המובילה לחיים טובים, מאושרים, בריאים ושלמים יותר.

שלב האבחון וההכנעה (בין 4-5 מפגשים)

בפגישה הראשונה נערך איבחון  קצר בכתב ותשאול בע"פ, המאפשר לברר את ׳שורש הקושי. בהמשך הפגישות נלמד לזהות  את הרגשות השליליים שלרוב יושבים על פחדים, הגורמים לכאב וחסימות בנפש, ומכניעים אותם תוך פינוי מקום לרגשות חיוביים. זיהוי ה"מחבלים" ונטרולם נעשה גם באמצעות: חשיבה חיובית, הכלה, הבחנה בין עיקר לטפל, אסרטיביות, עבודה עם הקושי, סגנונות תקשורת, אימון תקשורתי, וכלים טיפוליים נוספים המיוחדים לאותו מטופל.

שלב ההבדלה (בין 4-5 מפגשים) 

לאחר זיהוי הקושי הגורם לכאב הנפש, לומדים המטופלים להבדיל ולייחד את הקשיים העוברים עליהם לניסיון אחד. לומדים "לדלג " מעל הקושי, ולזהות את ההשגחה הפרטית שמזמנת להם צמיחה , ומתוך כך לומדים להכיר את עצמם טוב יותר. כאן מתגלים כוחות הנפש החדשים שטרם הכירו על עצמם, בעבודה על החלק המודע והעל- מודע שבנפש. 

שלב ההמתקה (3 מפגשים ופגישת סיכום)

המטופל משוחרר מפחדים ובמקביל מפתח רגשות חיוביים מתוקנים. מעכשיו הנפש פתוחה לקבל את השפע והטוב והכל מתחיל לזרום בהרמוניה. החושך הופך לאור, הוא מרגיש שעלה על המסלול הנכון וחווה שמחה פנימית אמיתית. 

בעבודה על התודעה, לומדים לראות ולפרש את המציאות באור חדש, חיובי ומצמיח.

השיטה מאוד יעילה לטיפול פרטני, זוגי ולהנחיית הורים (בהתייחס לילדים בגיל הרך גילאי 3-10)

הורים המזהים קשיים אצל ילדיהם, מוזמנים לחוות את שיטת הטיפול של "שלוש תנועות בנפש". תהליך זה מסייע להורים להבין ולזהות את מקור הקושי של ילדיהם, ובהתאם לשנות את דפוסי התנהגותם מול הילדים.  שינוי זה משפיע לטובה על התנהגות הילדים, ובהמשך מסייע להם להתגבר על הקשיים והפגיעות.

השיטה מסייעת לילדים הסובלים מפחדים, חרדות, דחייה חברתית, פגיעות חברתיות, הרטבות לילה, טראומה, או כל סוג כאב רגשי אחר.

עץ הספירות
10 כוחות הנפש

טיפול פרטני

פגישות אישיות אחת לשבוע. 
הטיפול מתאים לנשים, גברים,
בני ובנות נוער מגיל 11.

טיפול זוגי

פגישה ראשונה משותפת עם שני בני הזוג לאיתור הקושי המשותף.

תהליכים פרטניים עם כל אחד מבני הזוג לאיתור הקושי האישי של כל אחד.

מפגשים זוגיים נוספים לפי הצורך והתקדמות הטיפול.

הנחיית הורים

פגישות ראשונות משותפות עם שני בני הזוג לאיתור הקושי של הילד.

תהליכים פרטניים עם כל אחד מבני הזוג לאיתור הקושי האישי של כל אחד.

מפגשים זוגיים נוספים לפי הצורך     והתקדמות הטיפול.

נגישות